Kredyt na remont mieszkania

Od dłuższego czasu marzysz o remoncie mieszkania, tylko nie wiesz skąd wziąć na to pieniądze? Jeśli oszczędności nie wystarczą, zawsze możesz wziąć kredyt na remont. Jak to zrobić, aby zadłużenie nie pogrążyło Twojej sytuacji finansowej, a jednocześnie wystarczyło na pokrycie wszystkich kosztów?

Kredyt na remont to zwyczajny kredyt gotówkowy, który tak samo mógłby być wykorzystany do innych celów. Zazwyczaj taka oferta nie różni się więc od innych. Oprocentowanie jest wysokie i klaruje się w okolicach kilkunastu procent. W przypadku długiego okresu kredytowania byłoby to zupełnie nieopłacalne, jednak plusem jest szybsza spłata. Jeżeli zatem planujesz drobny remont bez obaw możesz skorzystać z kredytu gotówkowego w tym celu. Otrzymasz go bardzo łatwo, ponieważ banki zazwyczaj nie wymagają od klienta zbyt wielu formalności. Często wystarczy tylko dokument potwierdzający tożsamość i zaświadczenie o zarobkach. Decyzja następuje w ciągu kilku godzin do maksymalnie kilku dni.

Czy istnieje jakiś tańszy sposób na pozyskanie pożyczki na remont? Zdecydowanie niższe oprocentowanie ma kredyt hipoteczny. Jest to atrakcyjna alternatywa, jednak droga wnioskowania bywa trochę dłuższa. Bank potrzebuje solidnego zabezpieczenia dla takiego kredytu. Zazwyczaj jest nią hipoteka nałożona na mieszkanie własnościowe klienta. Formalności jest więcej i trwają zwykle dłużej niż w przypadku kredytu gotówkowego. Często potrzebne będą wyceny, kosztorysy prac remontowych, a po zakończeniu remontu – faktury i rachunki.

Istnieje również możliwość otzrymania pożyczki hipotecznej, która nie wymaga od nas tak szczegółowych wyliczeń. Otrzymuje się ją bowiem na cel dowolny. Nadal jednak bank wymaga zabezpieczenia w postaci hipoteki, a oprocentowanie jest trochę wyższe niż w przypadku kredytu hipotecznego.

Możliwości jest kilka zatem warto zastanowić się nad tym, która z nich będzie najbardziej opłacalna w naszej sytuacji. Ile pieniędzy potrzebujemy na remont? Wnioskujmy odrobinę więcej. W trakcie trwania prac może się bowiem okazać, że wydatki wzrosły a wzięcie nowego kredytu lub powiększenie kwoty obecnego może być problematyczne. Kiedy uzgodnimy już ile pieniędzy będzie nam potrzebne, łatwiej podejmiemy decyzję o tym, z której oferty skorzystać. Jest to bowiem jedna z głównych wytycznych. Sugerujmy się więc jedynie własnymi preferencjami i możliwościami, żeby jedynym naszym zmartwieniem związanym z remontem był wybór koloru ścian w pokoju.