Koniec MdM?

Limit dotacji z MdM na kolejny rok się już skończył. W 2017 roku będzie wznowiona możliwość składania wniosków jednakże według rokowań te pieniądze również szybko się skończą. Skąd takie zainteresowanie?

Projekt “Mieszkanie dla Młodych” spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony młodych ludzi, którzy zobaczyli w nim swoją szansę na własne, samodzielne zamieszkanie. Na początku posiadał on jednak wiele ograniczeń a warunki przystąpienia do programu były bardzo restrykcyjne jednak z czasem zaczęły być one łagodniejsze dla uczestników.

Program obejmował wyłącznie mieszkania i domy z rynku pierwotnego. Mimo to zainteresowanie było spore. Prawdziwy boom nastąpił w momencie, gdy dopuszczone zostały również mieszkania z rynku wtórnego. Pieniądze przeznaczone na dofinansowania wkładu własnego ze środków MdM szybko się skończyły i istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że Program ten skończy się przed planowanym czasem, właśnie prze brak środków.

Wbrew niektórym przewidywaniom, MdM nie zostanie przedłużony na kolejne lata. Zastąpi go jednak inny projekt, który jest już w planach rządu. Jego celem będą tańsze mieszkania pod wynajem. Czy spełni on wymagania młodych ludzi, rozpoczynających samodzielne życie?