Jak tanio się urządzić?

Na to pytanie szuka odpowiedzi  każdy świeżo upieczony posiadacz mieszkania.  Czy w ogóle da się tanio wykończyć mieszkanie, urządzić  je według własnych upodobań i zmieścić się w budżecie? Nie ma rzeczy niemożliwych. Ale potrzebny będzie Ci dobry plan.

Tanie  rozwiązania oszczędzają naszą gotówkę , ale nie oszczędzają czasu jaki musimy poświęcić na plany.  Po pierwsze skup się na tym czego potrzebujesz.  Nawet jeśli nie masz aspiracji by zostać  architektem wnętrz powinieneś spędzić chwilę nad rzutem swojego mieszkania. I schematycznie zaznaczyć wszystkie niezbędne rzeczy.  Przy ustaleniu wszystkiego z góry masz też pewność, że nie zagracisz go kupnem zbyt dużej kanapy lub  niepotrzebnymi bibelotami.
Meble wybierz w domu. Wybieranie się do sklepu meblowego i  kupowanie wszystkiego co wpadnie w oko  nie jest dobrym rozwiązaniem co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze nie dopasujesz wszystkiego w tym samym stylu,  a po drugie pamiętaj, że napis „promocja” nie oznacza , że kupujesz najtaniej.
Prawie każdy sklep stacjonarny ma swoją stronę internetową, na której można zobaczyć wszystkie dostępne  modele mebli oraz ich ceny. Przejrzenie i  porównanie wszystkiego w domu, daje nam możliwość  znalezienie tańszych odpowiedników i wybranie najkorzystniejszych opcji.

Zrób to sam. Coraz modniejsze staje się samodzielne wykonywanie ozdób,  mebli  lub przedmiotów codziennego użytku. W sieci możesz znaleźć  dużo przykładów tak zwanych DIY, szukaj ich na blogach wnętrzarskich i magazynach o urządzaniu wnętrz.  Otrzymasz wtedy niepowtarzalne przedmioty ponosząc przy tym minimalne koszty.

Zostań fachowcem (lub bohaterem) w swoim domu.  Podsumowując koszty jakie trzeba przeznaczyć na remont mieszkania, zobaczysz, że pieniądze wydane na fachowców pochłonęły znaczą część środków.  Jednak można to trochę ograniczyć. Znów z pomocą przyjdzie internet, w którym można znaleźć sporo tutoriali pokazujących, że fachowiec czasem nie jest konieczny i sam sobie doskonale poradzisz.

Korzystaj z second-handów i komisów meblowych. Możesz tam kupić w okazyjnych cenach tkaniny i wykorzystać  jako np. ciekawe poszewki do  poduszek , lub kupić tanio używane  meble, które łatwo możesz odświeżyć. Oczywiście tutaj jedynym kosztem znów będzie nasz czas.

Jedno jest pewne, nowe mieszkanie wymaga poświęcenia dużej ilości uwagi, sporych nakładów pracy, oraz całej masy czasu, a ponadto trochę nerwów. Pocieszające jest jednak to, że koszty zawsze można zmniejszyć.